Sofa i fotel to duet idealny, co nie oznacza, że te meble tapicerowane muszą pochodzić z tego samego zestawu. Przy wyborze fotela warto mieć na uwadze nie tylko spójność estetyczną, ale też dodatkowe funkcje, własny komfort i warunki wnętrza. Fotel to również dobre rozwiązanie do niedużego salonu, w którym mebel taki jak rogówka mógłby zająć zbyt dużo miejsca. Niewielki, lekki i mobilny fotel pozostanie ozdobą wnętrza na wiele lat. Sprawdź nasze propozycje i znajdź odpowiednie meble tapicerowane we Wrocławiu

Osobno czy w komplecie?

Meble w zestawie to sposób na spójne i stylowe wnętrze. Dotyczy to nie tylko mebli do przechowywania, ale również wypoczynkowych. Z tego względu chcąc kupić fotel do salonu, wiele osób decyduje się na mebel pasujący z sofą. W tym wypadku jednak to ona, jako mebel dominujący, jest wyborem głównym. Fotel to zaledwie dodatek, w którego wypadku liczy się bardziej wygląd niż funkcja.

Może się jednak okazać, że fotel z zestawu z różnych względów nie będzie Ci odpowiadał, na przykład ze względu na jego kształt czy wymiary. Zestaw to jednak wyłącznie sugestia. Fotel jako mebel mobilny, który z czasem może trafić do innego miejsca czy pomieszczenia, może być zupełnie odrębnym elementem wyposażenia.

Fotel do małego salonu

Ta prawidłowość ma zastosowanie szczególnie w niedużych salonach, gdzie pierwsze skrzypce gra kanapa. Fotel, będący dodatkiem do zestawu wypoczynkowego, musi wpisać się w pozostałą przestrzeń. Wówczas warto dokładnie ją wymierzyć, by ocenić, jak szeroki i głęboki może być mebel tapicerowany, by pasował do pokoju i stał się praktycznym uzupełnieniem strefy wypoczynkowej.

W salonach wnętrzarskich znajdziesz wiele modeli niedużych foteli, które będą pasować do małego salonu, Mowa na przykład o modelach na lekkich, drewnianych nóżkach, z zaokrąglonym oparciem i z minimalistycznymi oparciami bocznymi. Meble tapicerowane we Wrocławiu stworzone z myślą o niewielkich przestrzeniach znajdziesz w Galerii Wnętrz DOMAR. Wśród tutejszych modeli z pewnością trafisz na ten, który sprawdzi się w Twoim mieszkaniu.

Nie chcesz rogówki? Postaw na fotel

Chcąc zwiększyć przestrzeń wypoczynkową w salonie, wybór często pada rogówkę. Ten mebel nie sprawdzi się jednak w każdym wnętrzu, ponieważ zajmuje sporo miejsca, które jest na wagę złota zwłaszcza w niewielkim salonie, na przykład połączonym z kuchnią. W tej sytuacji niewielki fotel będzie najlepszym wyborem. W razie potrzeby jego położenie można zmienić lub po prostu wynieść go do innego pokoju, żeby zmaksymalizować dostępną przestrzeń.

Fotel, czyli gwiazda salonu

Fotel może uzupełniać strefę wypoczynkową albo stać się jej wyróżnikiem. W tym wypadku mowa o modelach, które przyciągają wzrok nietypowym designem lub funkcjami. Do najbardziej efektownych foteli, które cieszą się ogromną popularnością, należą tzw. “uszaki”, czyli modele z wysoki oparciem i charakterystycznymi bokami sięgającymi górnej części fotela. Modele tego rodzaju często są pikowane i ozdobione obciągniętymi tkaniną guzikami. Są uważane za bardzo komfortowe, ale by olśnić i wybrzmieć we wnętrzu, wymagają sporej przestrzeni. Kolejnym pomysłem na efektowny fotel jest model mechaniczny, pozwalający na przykład obniżyć oparcie lub wysunąć podnóżek. Najbardziej zaawansowane fotele oferują również funkcję masażu. Postaw na meble tapicerowane we Wrocławiu, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby.

+Artykuł Sponsorowany+